image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz

Mezoterapia igłowa Kielce

Szybkie efekty rewitalizacyjne

Wśród zabiegów medycyny estetycznej, które oferujemy w naszym centrum działającym w Kielcach, wielką popularnością cieszy się mezoterapia igłowa, dzięki której można uzyskać szybkie efekty rewitalizacyjne. Ma ona bardzo szerokie spectrum zastosowania, a dobór substancji czynnych uzależniony jest od tego, jakie potrzeby ma pacjent. Zabieg mezoterapii igłowej zawsze przeprowadza specjalista medycyny estetycznej najczęściej w takich miejscach jak: powieki, szyja, twarz, dekolt, grzbiety rąk. Jego atutem jest to, że można mu poddawać się praktycznie przez cały rok, bez obawy, że spowoduje on np. nadwrażliwość na słońce.

Zasadniczą część zabiegu może poprzedzić nałożenie kremu znieczulającego. Sama mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry odpowiednio dobranych preparatów. Są to koktajle na bazie składników o działaniu nawilżającym, regenerującym i odżywczym (witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy nieusieciowany). Podaje się je w małych dawkach, ale stosunku gęsto (co ok. 1 cm).

Szerokie zastosowanie mezoterapii igłowej

Iniekcyjna mezoterapia daje szerokie efekty takie jak m.in.:

skuteczne i głębokie nawilżenie,

odżywienie skóry,

uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów,

wspomaganie mikrokrążenia,

zwiększenie napięcia i elastyczności skóry,

redukcja oznak starzenia skóry,

rozjaśnienie i odmłodzenie skóry,

pogrubienie naskórka i poprawa jego funkcjonowania.

Mezoterapia igłowa jest tak skonstruowana, aby oddziaływać na jak najgłębsze warstwy skóry, czyli na skórę właściwą. Efekty uzależnione są od preparatu, który zostanie zastosowany. O ich utrzymaniu się decyduje powtarzalność zabiegu. Najlepsze rezultaty można otrzymać po serii 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 1-4 tygodni – w zależnościach od preparatu. W ciągu roku warto skorzystać z zabiegów przypominających.

Przeciwskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa nie jest wskazana w takich przypadkach jak:

ciąża,

infekcje skórne,

nadwrażliwość na kwas haliuronowy,

skłonność do powstawania blizn przerostowych,

cukrzyca,

choroba nowotworowa,

karmienie piersią,

stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. Aspiryny)

stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),

choroby o podłożu autoimmunologicznym,

wiek – poniżej 18 roku życia.

Wskazania do zabiegu mezoterapii