image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » REDUKCJA ROZSTĘPÓW

KIEDY WARTO POMYŚLEĆ O ZABIEGU USUWANIA ROZSTĘPÓW?

Wrzecionowate pasma, pojawiające się najczęściej w okolicach brzucha, ud, piersi czy pośladków – to problem znany wielu kobietom, zwłaszcza tym, które przeszły przez ciążę, lub z różnych powodów szybko zyskały dodatkowe kilogramy. Rozstępy, zwłaszcza te wyraźnie widoczne, potrafią skutecznie ograniczyć aktywność fizyczną. Cierpiące na tę przypadłość kobiety rezygnują z opalania się, korzystania z publicznych pływalni, czy nawet przebywania na plaży. Niekiedy mogą powodować tak duży dyskomfort psychiczny, że powodują niechęć do aktywności seksualnej. W takich wypadkach, idealnym, a niekiedy wręcz jedynym słusznym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu redukcji rozstępów.

CELE REDUKCJI ROZSTĘPÓW

Terapia pozwala odzyskać estetyczny wygląd skóry w miejscach wystąpienia rozstępów oraz podnieść komfort codziennego życia. Wykorzystywane zaawansowane metody redukcji rozstępów pozytywnie wpływają na strukturę skóry właściwej, rozjaśniają i ożywiają uszkodzone obszary ciała.

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ POWSTAWANIA ROZSTĘPÓW?

Główne przyczyny powstawania rozstępów to:

szybkie i znaczne przybranie na wadze,

ciąża,

nieprawidłowa praca tkanki łącznej,

specyfika hormonalna,

uwarunkowanie genetyczne.

Czynniki te są zazwyczaj odpowiedzialne za rozerwanie sieci włókien kolagenowych, co jest wynikiem rozciągnięcia się skóry. Problem ten dotyka przede wszystkim kobiety, ale nie omija również mężczyzn.