image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » LECZENIE CELLULITU

LECZENIE CELLULITU

Cellulit to defekt estetyczny dotyczący głównie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych. Jego występowanie spowodowane jest nieprawidłowym rozłożeniem tkanki tłuszczowej.

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ POWSTAWANIA CELLULITU?

Przyczyn i uwarunkowań sprzyjających powstawaniu cellulitu jest wiele, dlatego trudno jest określić jeden podstawowy powód jego powstawania. Najczęściej do czynienia mamy z całym szeregiem nakładających się na siebie czynników, do których możemy zaliczyć: uwarunkowania genetyczne, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednią dietę, palenie papierosów, zaburzenia hormonalne itp.

KIEDY WARTO POMYŚLEĆ O LECZENIU CELLULITU?

O leczeniu cellulitu warto pomyśleć już w momencie zaobserwowania pierwszych jego objawów. A te łatwo zauważyć na przykład podczas badania palpitacyjnego (wystarczy pogładzić lub ścisnąć warstwę skóry dwoma palcami). Charakterystyczne nierówności – zagłębienia i guzowatość skóry przypominają nieco skórkę pomarańczy (stąd też ta potoczna nazwa).
Występowanie tego częstego defektu estetycznego, dotyczącego głównie tkanki łącznej i komórek tłuszczowych, spowodowane jest nieprawidłowym rozłożeniem tkanki tłuszczowej. Przyjmuje się, że pojawia się on w wyniku rozpadu włókien kolagenowych w warstwie siateczkowatej skóry właściwej, co prowadzi do jej osłabienia i wytworzenia przepuklin tłuszczowej tkanki podskórnej do skóry właściwej, a także ucisku mikrokrążenia. Najczęściej zmiany kumulują się w okolicach ud, bioder, pośladków, ramion czy kolan i sprawiają, że skóra traci estetyczny wygląd.
Innowacyjne zabiegi na cellulit pozwalają zniwelować powstałe niedoskonałości, jakim są pofałdowania i nierówności skóry.

CELE LECZENIA CELLULITU

Linia zaawansowanych zabiegów leczniczych, mających na celu minimalizację zmian cellulitowych wpływa m.in. na:

usprawnienie miejscowego krążenia krwi i poprawę metabolizmu tkanek,

przyspieszenie mikrokrążenia w miejscu, gdzie pojawił się cellulit, tak, aby zredukować odkładające się grudki tłuszczu w tkance,

eliminację obrzęków i toksycznych złogów, które zdążyły nagromadzić się w tkance.