image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » LIPOLIZA – REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Lipoliza iniekcyjna Kielce

Nieinwazyjne modelowanie sylwetki

Większość z nas ma tendencję do gromadzenia nadprogramowej ilości tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała. Nie jest to komfortowe dla pacjenta – nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, ale również źle wpływa na jego zdrowie. Ten dość popularny problem rozwiązać można za pomocą lipolizy iniekcyjnej. W Kielcach na tego typu zabieg można zgłosić się do naszego Centrum Makijażu Permanentnego i Medycy Estetycznej. To niechirurgiczna metoda, dzięki której można pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Podczas zastosowania lipolizy iniekcyjnej wykorzystuje się preparat łączący w sobie fosfatydylocholiny (substancje rozpuszczające błony komórkowe komórek tłuszczowych) oraz AQUALYX (substancja niszcząca tłuszcz). Tłuszcze, które uwalniane z komórek, transportowane są do wątroby. Tam z kolei ulegają metabolicznej przemianie i usuwane są z organizmu.

Zastosowanie lipolizy

Zabieg redukujący tkankę tłuszczową szczególnie zalecany jest miejscach, które są najbardziej otłuszczone. Z reguły lipolizę iniekcyjną w Kielcach wykonujemy w okolicach:

podbródka i brody,

brzucha,

pośladków,

bioder,

ramion,

niektórych partii pleców.

wokół pach,

nad kolanami.

Przeciwskazania do zabiegu to m.in.:

ciąża,

karmienie piersią,

padaczka,

zaburzenia krzepnięcia krwi,

alergia na któryś ze składników wstrzykiwanego preparatu,

choroby wątroby oraz nerek.

Efekt lipolizy iniekcyjnej

Zabieg taki jak lipoliza iniekcyjna jest zaliczany obecnie do najbezpieczniejszych i niedrogich metod efektywnego usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. W ciągu kilku pierwszych tygodni od jego wykonania widoczne są już rezultaty. To, jak długo będą się utrzymywać, zależeć będzie od prowadzonego stylu życia, a także stosowania się do zaleceń. Warto wówczas wprowadzić dietę niskotłuszczową i niskowęglowodanową oraz przyjmować większą ilość płynów.

Po serii 2-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni można uzyskać zadowalający rezultat w postaci utraty kilku centymetrów w obwodzie, a także lepszy metabolizm, poprawione mikrokrążenie oraz odżywienie skóry. Dodatkowo efekt może wzmocnić masaż odchudzający, drenaż limfatyczny lub endermologia miejsc poddanych leczeniu.

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Zabieg poprzedza wywiad, podczas którego specjalista zbiera informacje na temat przebytych i aktualnych chorób, bądź uczuleń. Następnie w wybrane miejsca specjalną długą i cienką igłą wstrzykuje się fosfatydylocholinę lub Aqualyx (deoksycholan sodu), które oddziałują na komórki tłuszczowe wraz ze środkiem znieczulającym. W ten sposób rozpoczyna się proces usuwania nadmiernej ilości tłuszczu z organizmu.

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej nie ma potrzeby rekonwalescencji. Może pojawić się miejscowy obrzęk, który ustępuje po około 7 dniach oraz zaczerwienie skóry utrzymujący się do 24 godzin. Ponadto naturalnym efektem rozpadu komórek tłuszczowych są krwiaki i siniaki, które wchłaniają się do 14 dni.