image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe Kielce

Terapia osoczem – sposób na starzenie się skóry

Medycyna estetyczna proponuje pacjentom różne rozwiązania, dzięki którym można poradzić sobie z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Jedną z nich jest tzw. wampirzy lifting, który wykonujemy w naszym Centrum Makijażu Permanentnego i Medycy Estetycznej w Kielcach. To nowatorska metoda, w której wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, jaką stosuje się także w przypadku, gdy skóra straciła jędrność i blask albo w sytuacji, gdy pojawiają się takie problemy, jak wypadające włosy czy spowolniony jest proces gojenia się ran. Celem wampirzego liftingu jest biostymulacja komórek skóry. To proces, podczas którego we krwi pacjenta powstaje naturalne osocze bogatopłytkowe. Ze względu na swoją biokompatybilność wpływa ono na usprawnienie procesu regeneracji tkanek oraz produkcji nowych naczyń krwionośnych. Jego głównym zadaniem jest aktywizacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz poprawienie pracy komórek macierzystych. Terapia osoczem wyraźnie odnawia i regeneruje skórę, poprawia jej jędrność oraz wygładza zmarszczki. Stymulacja komórek macierzystych sprawia, że skóra w naturalny sposób odzyskuje swój młody wygląd, a jej jakość znacznie się poprawia. Wampirzy lifting stosuje się również w okolicach oczu, na dekolcie oraz szyi.

Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym

Do najważniejszych efektów wampirzego liftingu zaliczyć można:

wygładzenie i dotlenienie skóry,

ujednolicenie kolorytu skóry,

poprawienie elastyczności, napięcia i gęstości skóry,

remodeling włókien kolagenowych,

lepsze ukrwienie skóry,

wygładzenie zmarszczek,

wypełnienie fałd,

przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach estetycznych z wykorzystaniem wiązki światła laserowego,

leczenie łysienia – wyraźna poprawa kondycji włosów.

Na czym polega zabieg?

Terapia osoczem to zabieg, który podobnie jak inne procedury medyczne, musi zostać poprzedzony szczegółową konsultacją. Informacje pozyskane podczas wywiadu pozwalają zweryfikować czy dany pacjent kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu. Przeciwskazaniem do przeprowadzania wampirzego liftingu są bowiem m.in.:

choroby skórne,

nowotwory,

stosowanie leków i preparatów, które m.in. oparte są na sterydach albo wydłużają czas krwawienia,

okres ciąży i karmienia piersią.

Terapia osoczem polega na pobraniu ok. 6-18 ml krwi pacjenta. Następnie oddziela się erytrocyty i leukocyty od osocza zawierającego płytki krwi. Czynność tę wykonuje się w specjalnej wirówce. Umieszcza się w niej próbki z pobraną krwią i poddaje się około 5-mintowemu procesowi wirowania. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe jest podstawowym preparatem, który wykorzystuje się podczas wykonywania wampirzego liftingu. W czasie zabiegu może ono być zastosowane podobnie jak klasyczna mezoterapia, czyli punktowo bądź liniowo – wzdłuż wygładzanych zmarszczek i fałd. Terapię osoczem można wykorzystać na różne części ciała. Wcześniej wykonuje się znieczulenie specjalnym kremem znieczulającym.

Rekonwalescencja po zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

W nielicznych przypadkach po zabiegu mogą: lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie lub przebarwienie oraz wrażliwość na ból. Pojawiają się one jednak bardzo rzadko i nie utrzymują się dłużej niż kilka dni. Bezpośrednio po zabiegu u niektórych pacjentów zrażają się obrzęki miejscowe, które ustępują do 4 godzin. Najczęściej pacjenci nie potrzebują rekonwalescencji.

Czas utrzymywania się efektów:

Jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach terapii osoczem bogatopłytkowym, to zaleca się wykonanie zabiegów w serii 3 powtórzeń. Wówczas rezultat utrzymują się nawet do blisko roku. Zapraszamy do skorzystania z wampirzego liftingu w Kielcach w naszym salonie.

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym