image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe Kielce

Osocze bogatopłytkowe – zabiegi na starzenie się skóry w Kielcach

Medycyna estetyczna proponuje pacjentom różne rozwiązania, dzięki którym można poradzić sobie z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Jedną z nich jest tzw. wampirzy lifting, który wykonujemy w naszym Centrum Makijażu Permanentnego i Medycy Estetycznej w Kielcach. To nowatorska metoda, w której wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe, które stosuje się w przypadku, gdy skóra straciła jędrność i blask lub w sytuacji, gdy pojawiają się takie problemy, jak wypadające włosy czy spowolniony jest proces gojenia się ran. Celem wampirzego liftingu jest biostymulacja komórek skóry. To proces, podczas którego we krwi pacjenta powstaje naturalne osocze bogatopłytkowe. Ze względu na swoją biokompatybilność wpływa ono na usprawnienie procesu regeneracji tkanek oraz produkcji nowych naczyń krwionośnych. Jego głównym zadaniem jest aktywizacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz poprawienie pracy komórek macierzystych. Ostrzykiwanie osoczem wyraźnie odnawia i regeneruje skórę, poprawia jej jędrność oraz wygładza zmarszczki. Stymulacja komórek macierzystych sprawia, że skóra w naturalny sposób odzyskuje swój młody wygląd, a jej jakość znacznie się poprawia. Wampirzy lifting stosuje się również w okolicach oczu, na dekolcie oraz szyi.

Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym na twarz

Ostrzykiwanie osoczem ma wiele zalet i korzystny wpływ na stymulację komórek macierzystych. Do najważniejszych efektów osocza zaliczyć można:

wygładzenie zmarszczek,

ujednolicenie kolorytu skóry,

poprawienie elastyczności, napięcia i gęstości skóry,

remodeling włókien kolagenowych,

lepsze ukrwienie skóry,

wypełnienie fałd,

przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach estetycznych z wykorzystaniem wiązki światła laserowego,

leczenie łysienia – wyraźna poprawa kondycji włosów.

Na czym polega zabieg osoczem?

Terapia osoczem to zabieg, który podobnie jak inne procedury medyczne, musi zostać poprzedzony szczegółową konsultacją. Informacje pozyskane podczas wywiadu pozwalają zweryfikować czy dany pacjent kwalifikuje się do przeprowadzenia zabiegu. Przeciwwskazaniem do przeprowadzania wampirzego liftingu są bowiem m.in.:

choroby skórne,

nowotwory,

stosowanie leków i preparatów, które m.in. oparte są na sterydach albo wydłużają czas krwawienia,

okres ciąży i karmienia piersią.

Terapia osoczem polega na pobraniu od 6 do 18 ml krwi pacjenta. Następnie oddziela się erytrocyty i leukocyty od osocza zawierającego płytki krwi. Czynność tę wykonuje się w specjalnej wirówce. Umieszcza się w niej próbki z pobraną krwią i poddaje się około 5-minutowemu procesowi wirowania. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe jest podstawowym preparatem, który wykorzystuje się podczas wykonywania wampirzego liftingu. W czasie zabiegu może ono być zastosowane podobnie jak klasyczna mezoterapia, czyli punktowo bądź liniowo – wzdłuż wygładzanych zmarszczek i fałd. Terapię osoczem można wykorzystać na różne części ciała. Warto zaznaczyć, że wcześniej wykonywane jest znieczulenie specjalnym kremem znieczulającym.

Rekonwalescencja po zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Bezpośrednio po zabiegu u niektórych pacjentów zdarzają się małe siniaki oraz delikatne zaczerwienienie, które bardzo szybko ustępuje. Najczęściej pacjenci nie potrzebują jednak rekonwalescencji.

Czas utrzymywania się efektów

Jeśli zależy Ci na jak najlepszych efektach terapii osoczem bogatopłytkowym, to zaleca się wykonanie zabiegów osoczem w serii min. 3 powtórzeń. Wówczas rezultat utrzymują się nawet około roku. Zachęcamy do skorzystania z wampirzego liftingu w naszym Centrum Medycyny Estetycznej w Kielcach. Proponujemy bogatą ofertę zabiegów, w tym trwały i profesjonalnie wykonany makijaż permanentny. Zapraszamy!

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym