image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » USUWANIE PRZEBARWIEŃ

KIEDY WARTO POMYŚLEĆ O REDUKCJI PRZEBARWIEŃ?

Uciążliwe, a niekiedy wręcz niemożliwe do ukrycia brązowe przebarwienia na skórze – zwłaszcza w obrębie twarzy, to problem znany wielu osobom. Pomijając kwestię wykonania estetycznego makijażu, przebarwienia często są źródłem dyskomfortu psychicznego i przyczyną utraty pewności siebie.

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ POWSTAWANIA PRZEBARWIEŃ?

Do stymulacji komórek pigmentacyjnych skóry – tak zwanych melanocytów, dochodzi na skutek działania promieniowania UV. Nadmierne nasłonecznianie tych komórek, może prowadzić do zaburzeń ich funkcjonowania, co z kolei wiąże się z nadmierną produkcją melaniny. Punktowe kumulowanie się zbyt dużej ilości tej substancji w jednym miejscu powoduje powstawanie plamek utrzymanych w różnych odcieniach brązu. Uwidaczniają się one najczęściej w okolicach czoła, policzków, brody i ust.
Wraz z upływem czasu i postępującym procesem starzenia się skóra staje się coraz bardziej narażona na tego typu zmiany. Powstawanie plamek może być również spowodowane np. zmianami hormonalnymi (najczęściej podczas ciąży), stosowaniem preparatów hormonalnych, czy leków światłouczulających. Ponadto przebarwienia mogą się niekiedy uwidocznić również po zastosowaniu niektórych kosmetyków.

CELE LECZENIA PRZEBARWIEŃ

Ma ono na celu:

poprawkę kolorytu skóry oraz antyoksydację,

spowolnienie enzymu tyrozynazy odpowiadającego w dużym stopniu za produkcję melaniny,

wyeliminowanie komórek ze zbyt dużą ilością melaniny.