image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » NICI PDO

Nici PDO (liftingujące) Kielce

W prowadzonym przez nas na terenie Kielc Centrum Makijażu Permanentnego i Medycyny Estetycznej dla kobiet i mężczyzn, którzy zaobserwowali u siebie pierwsze oznaki starzenia, mamy ofertę w postaci zabiegów z wykorzystaniem różnych rodzajów nici. Podzielić je można na:

nici biorewitalizujące – do nich zalicza się nici PDO, które są cieńsze i nie mają haczyków. Wykonane są polidioksanonu, czyli z włókna syntetycznego, które ma właściwości rozpuszczania się w tkance. Niektóre z nich stosuje się w modyfikacji pracy mięśni odpowiedzialnych za mimikę twarzy, które jednocześnie wpływają także na powstawanie zmarszczek,

nici liftingujące - to te, które zawierają haczyki pozwalające na podciągnięcie tkanki. Posiadają one właściwości pobudzające organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych. To tzw. proces neokolagenezy, podczas którego można stymulować miejscową odnowę włókien. Miejsca, w których stosuje się je, stają się sprężyste i nie wiotczeją. Komórki tkanki łącznej są bardziej zaaktywizowane, co prowadzi do syntezy elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz sprężystość skóry.

Zabieg z użyciem nici PDO

Z pacjentem, który zdecyduje się na poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem nici PDO w naszym centrum w Kielcach, najpierw przeprowadzamy wnikliwy wywiad zdrowotny, aby zweryfikować wskazania i ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. To innowacyjna terapia, podczas której w miejsca wymagające regeneracji wprowadza się za pomocą bardzo cienkich igieł specjalistycznych nici PDO. Ich zadaniem jest napięcie skóry, czyli osiągnięcie poprawy jej objętości i ujędrnienia.

Zarówno rodzaj nici, jak i rozmiar igły dobiera się indywidualnie – w zależności od uwarunkowań i potrzeb. Podczas ich wprowadzania w skórę wykorzystuje się naturalne linie napięcia twarzy. Niewątpliwą zaletą nici PDO jest to, że nie zmieniają rysów twarzy, nie zwiększają objętości policzków. Efekt jest więc w pełni naturalny. Skóra jest jędrniejsza, elastyczna i bardziej nawilżona. Pory są zwężone, a koloryt skóry rozjaśniony. Nici PDO można stosować praktycznie na całym ciele, poprawiając strukturę np. kolan, brzucha, pośladków itd.

Efekty utrzymują się nawet 2 lata

Zazwyczaj po liftingu twarzy z wykorzystaniem nici PDO nie ma żadnych niepożądanych zmian. Pacjent nie wymaga także długiego okresu rekonwalescencji. Nawet jeśli pojawią się lekkie zasinienia, to znikają po kilku dniach. Nici PDO utrzymują się w organizmie przez około 240 dni. Kolagen i elastyna w tym okresie łączą się, a skutkiem tej syntezy jest poprawa estetyki skóry. Efekty zabiegu nićmi PDO mogą być widoczne nawet do 2 lat.

Przeciwwskazania to:

ciąża,

karmienie piersią,

ostre infekcje,

zaburzenia krzepnięcia krwi,

nowotwory,

stany zapalne.

Wskazania do zabiegu z użyciem nici PDO