image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » WYPEŁNIANIE KWASEM HIALURONOWYM

Kwas haliuronowy Kielce

Naturalna i skuteczna substancja

Jedną z substancji, która w naturalny sposób znajduje się w naszym organizmie, jest kwas haliuronowy (HA – hialuronicacid). Największe jego ilości występuje w skórze. Im jesteśmy starsi, tym ubywa go coraz więcej i wówczas ten niedobór można uzupełnić poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest glukozaminoglikanem, który wiążę w skórze wodę i odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Zabieg ma na celu uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego, który odpowiada za właściwą gospodarkę wodną organizmu – w tym skóry. Efektem likwidacji niedoboru jest widoczna poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie – poprawia się objętość skóry tam, gdzie nastąpiło jej zwiotczenie.

Medycyna estetyczna korzysta z dwóch rodzajów kwasu haliuronowego:

usieciowanego – który jest typowym wypełniaczem kwasu hialuronowego. W zależności od stopnia usieciowania różnie utrzymuje się w tkance. Jeśli jest bardziej usieciowany, to dłużej pozostaje w tkance. Zależy to jeszcze od indywidualnych cech pacjenta oraz miejsca podania. Z reguły jednak efekty widać średnio od 6 do 18 miesięcy,

nieusieciowanego – w tym przypadku stosuje się go w preparatach do mezoterapii, a celem jest nawilżenie skóry. Jednak utrzymuje się on w tkance krótko, bo zaledwie od kilku dni do około miesiąca.

Kwas hialuronowy można zastosować praktycznie do każdego obszaru ciała. Najczęściej jednak wykorzystywany jest do wypełniania zmarszczek na twarzy oraz do wypełnień policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych. Aplikuje się go w obręb skóry (wcześniej miejscowo znieczulonej specjalnym kremem) cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć.

Wypełnianie zmarszczek i innych miejsc kwasem haliuronowym

Nasze Centrum Makijażu Permanentnego i Medycyny Estetycznej w Kielcach oferuje pacjentom m.in. wypełnianie zmarszczek kwasem haliuronowym. Zanim jednak dojdzie do tego, specjalista medycy estetycznej przeprowadza dokładny wywiad zdrowotny, aby ustalić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Po nałożeniu preparatu ze znieczuleniem (najczęściej ma postać kremu) wstrzykuje się w głąb naskórka, w miejscu potrzebującym odnowy, preparat z kwasem hialuronowym. Sam kwas ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu. Uzupełnia się nim miejsca, w których pojawiły się zmarszczki czy bruzdy albo brakuje objętości. Wykorzystuje się do tego igłę lub mikrokaniulę, która jest tępo zakończoną igłą, podczas zabiegu ślizgającą się w tkance. Nie powoduje to siniaków, krwiaków i ogranicza do minimum ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy podaje się na różne sposoby. Może być zastosowany liniowo – wzdłuż linii zmarszczki – albo w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę. Inną formą jest wykorzystanie go jako nici hialuronowych, które napinają i powodują zliftingowanieskóry.

Efekty pozabiegowe

Wypełnianie zmarszczek kwasem haliuronowym, zwłaszcza mikrokaniulą, jest na tyle bezpiecznym i mało inwazyjnym zabiegiem, że nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent od razu wraca do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu. W niektórych przypadkach może pojawić się niewielki obrzęk miejscowy. Jednak znika on maksymalnie po 2 dniach. Końcowy efekt zabiegu zauważalny jest po 2 tygodniach. Po tym okresie żel związuje wodę i układa się w tkankach. Pacjentom, którzy zdecydują się na wypełnianie zmarszczek kwasem haliuronowym w Kielcach, w naszym centrum, zalecamy wypijanie większej ilości płynów oraz unikanie sauny i solarium.

Efekty utrzymują się najczęściej od 6 do 12 miesięcy, a w najlepszych przypadkach do 18 miesięcy. Długość okresu zależy m.in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety czy miejsca, w którym uzupełniono braki. Warto pamiętać o tym, że kwas hialuronowy jest substancją naturalną, czyli samoistnie usuwaną przez organizm.

Przeciwskazania do wykonywania zabiegów z kawasem haliuronowym

Nie wszystkie osoby mogą pozwolić sobie na wypełnianie zmarszczek kwasem haliuronowym. Zabieg ten jest odradzany w takich sytuacjach jak:

nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

choroby o podłożu autoimmunologicznym,

ciąża,

karmienie piersią,

tendencja do powstawania blizn przerostowych,

stany zapalne skóry – np. opryszczka, trądzik,