image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz

Botoks Kielce

Sposób na bezpieczne usuwanie zmarszczek

Oczyszczona toksyna botulinowa typ A to inaczej botoks, który proponujemy klientom również w naszym salonie urody prowadzonym na terenie Kielc w celu likwidacji zmarszczek. Zalecana jest do szczególnie do korekcji zmarszczek mimicznych powstających na twarzy takich jak np. kurze łapki, zmarszczki na czole, palacza- to usunąć, bruzdy między brwiami, „lwia zmarszczka”. Ostrzykiwanie botoksem zalecane jest także w przypadku opadających powiek, podniesienia opadających kącików ust, złagodzenia bruzd na dekolcie czy szyi to usunąć. Botoks wprowadza się za pomocą cienkiej igły, a sam zabieg trwa od kilkunastu minut do pół godziny.

Toksyna botulinowa powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny, która odpowiada za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami. Konsekwencją tego jest zupełnie bezpieczny i odwracalny proces zaniku siły mięśniowej w płytce ruchu. Zakończenia nerwowe nie wysyłają bowiem neuroprzekaźnika, a z kolei mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć.

Co po zabiegu?

Wstrzykiwanie botoksu jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i małoinwazyjnym. Dlatego nie wiąże się z nim specjalny okres rekonwalescencji. Najczęściej można natychmiast wrócić do normalnego funkcjonowania – jedynie przez pierwsze 24 godziny nie należy podejmować nadmiernej aktywności fizycznej i pić alkoholu. Przez kolejne 2 tygodnie natomiast lepiej nie korzystać z sauny czy solarium oraz zabiegów, w których wykorzystywane są fale radiowe, lasery czy głęboka podczerwień. W niektórych przypadkach występuje niewielki miejscowy obrzęk, który znika maksymalnie po 2 godzinach. Bardzo rzadko po ostrzykiwaniu botoksem pojawia się także siniak, który goi się w ciągu kilku dni.

Efekt wprowadzenia toksyny botulinowej utrzymuje się około 4-6 miesięcy.

Z ostrzykiwania botoksem nie można skorzystać w takich przypadkach jak:

ciąża,

karmienie piersią,

stosowanie antybiotyków,

zaburzenia krzepnięcia krwi,

miejscowe zakażenia skóry,

stany grypowe,

zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),

uczulenie, na którykolwiek składnik preparatu,

stosowanie bądź odstawienie w ciągu tygodnia poprzedzającego zabieg leków takich, jak: D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, aminochinolony, aminoglikozydy.