image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » LIKWIDACJA ZMARSZCZEK

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki…

Zmarszczki pod oczami, na czole, tworzące się w okolicach kącików ust, kurze łapki…to efekt zmian, jakie przechodzi skóra wraz z upływającym wiekiem. Wpływ na to, jak wygląda ma także mimika twarzy. Wyrażanie emocji poprzez mówienie, zdziwienie, gniew, śmianie się związane jest z różną kurczliwością mięśni. Niekiedy jest ona tak duża, że zostawia trwały ślad już nawet u osób, które ukończyły 25 lat. O wypełnianiu zmarszczek, które możemy zaproponować w naszym salonie w Kielcach, warto więc pomyśleć, kiedy zauważalne będą pierwsze ubytki skórne. Usuwanieich zalecane jest szczególnie wtedy, gdy pojawią się:

zmarszczki pod oczami,

zmarszczki na czole,

zmarszczki na nosie i brodzie,

zmarszczki na szyi i dekolcie,

tzw. zmarszczki marionetki tworzące się w okolicach kącików ust,

lwia zmarszczka pomiędzy brwiami,

zmarszczki palacza,

kurze łapki pojawiające się w kącikach oczu,

fałdy nosowo–wargowe,

zapadnięcia oczodołów.

Wraz z procesem stopniowego osłabiania skóry, zmniejszania jej elastyczności, nawilżenia i zdolność do regeneracji powstają zmarszczki oraz bruzdy statyczne. Upływający czas sprawia, że poziom kwasu hialuronowego w skórze obniża się i zmniejsza się jej zdolność do magazynowania wody. Brak właściwego nawilżenia wpływa na utratę jej jędrności. Skóra staje się wiotka i sucha. Starzenie się skóry powoduje także osłabienie włókien kolagenowych i elastynowych. Oprócz tego spowolnieniu ulega proces produkcji nowych włókien kolagenowych w skórze (tzw. neokolageneza). Efektem są zmiany na twarzy i ciele. Spada elastyczność i objętość skóry, a pojawiają się na niej głębokie bruzdy.

Wypełnianie zmarszczek – zindywidualizowane leczenie

Zarówno profilaktyka przeciwzmarszczkowa, jak i leczenie zmarszczek mają na celu zapobiegnięcie osłabieniu pracy mięśni twarzy, kontrolowanie i zahamowanie procesu starzenia się skóry. Oprócz tego podejmowane działania w zakresie medycyny estetycznej dążą do wygładzenia i zniwelowania już istniejących ubytków. W tym przypadku proponujemy wypełnienie zmarszczek czy bruzd w prowadzonym przez nas centrum w Kielcach. W procesie leczniczym i profilaktycznym aktywizowana jest także produkcja kolagenu typu III i stymulacja neokolagenezy oraz zwiększenie gęstości skóry. O tym, jaki ostatecznie sposób leczenia zostanie wybrany, decydują indywidualne potrzeby pacjenta. Każdy bowiem ma inny rodzaj i inną przyczynę zmian skórnych. Optymalne efekty często daje połączenie różnych zabiegów.