image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » KOREKTA NOSA

Kiedy warto pomyśleć o korekcie nosa?

Nos jest jedną z najbardziej widocznych i przyciągających uwagę części twarzy. Jednocześnie jest jednym z najmniej lubianych przez nas jej elementów, a także – jak pokazuje statystyka – niezwykle częstym źródłem poważnych kompleksów. Niezadowolenie z jego estetyki istotnie wpływa na samoocenę i codzienne samopoczucie, dlatego tak wiele osób decyduje się na korekcję i likwidację problemu.

Procedury korekcji nosa stanowią doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych – to metody mniej inwazyjne i niewymagające długiego okresu rekonwalescencji.

Linia zabiegowa korekcji nosa dedykowana jest w przypadkach:

występowania niedoskonałości linii nosa np. wzgórków na grzbiecie,

niezadowolenia z kształtu nosa np. z jego zakończenia – opadający koniuszek,

niesatysfakcjonującego rozmiaru nosa,

nieestetycznie wyglądającego rozdzielenia chrząstki na czubku nosa.

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ WAD W BUDOWIE I WYGLĄDZIE NOSA?

Indywidualne uwarunkowania genetyczne niewątpliwie są najczęstszą przyczyną braku satysfakcji z wyglądu nosa np. w przypadku wąskiej nasady lub podzielonej chrząstki. Niekiedy jednak problemem są zmiany wynikające z urazu, lub z postępującego procesu starzenia. Z upływem czasu następuje optyczne powiększenie się nosa i opadanie jego koniuszka, co wywołuje u pacjentów niezadowolenie i chęć pozbycia się kolejnych oznak starości. Zdarza się również, że zabieg stosowany jest w celu poprawy nie w pełni zadowalających efektów wcześniejszych operacji plastycznych nosa, którym poddał się pacjent.

CELE KOREKCJI NOSA

Cel leczenia zabiegowego jest w pełni uzależniony od oczekiwań pacjenta. Zastosowanie innowacyjnych technik niechirurgicznych pozwala na znaczną poprawę wyglądu nosa – umożliwia m.in. odbudowę objętości nasady nosa, jego optyczne zmniejszenie, podniesienie koniuszka oraz wygładzenie jego linii.