image
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque. Perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusa.
Search
Centrum makijażu permanentnego i medycyny estetycznej - Edyta Drogosz
Permanentny Kielce » REDUKCJA BLIZN

KIEDY WARTO POMYŚLEĆ O REDUKCJI BLIZN?

Blizny mogą być bardzo uciążliwe, zwłaszcza gdy są położone tak, że ich ukrycie jest kłopotliwe lub gdy ich obecność jest mocno zakorzeniona w świadomości pacjenta. Niekiedy, oprócz problemu natury estetycznej, blizny powodują dyskomfort fizyczny – na przykład wtedy, gdy położone są w okolicach stawów.

Nieestetycznie wyglądające blizny spowodowane urazami, poparzeniami, czy nawet trądzikiem nie muszą już szpecić. Dla pacjentów z takimi defektami zabieg redukcji blizn jest doskonałym sposobem na pozbycie się problemu.

CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ POWSTAWANIA BLIZN?

Choć mechanizm powstawania blizny zawsze jest taki sam – powstają wskutek uszkodzenia skóry, przyczyn ich powstania może być wiele. Ten rodzaj zmiany skórnej, może wystąpić jako efekt:

trądziku,

zabiegu chirurgicznego,

urazu,

oparzenia.

Blizna to tak naprawdę nic innego jak tkanka łączna włóknista, która powstaje w miejscu zniszczenia skóry właściwej. Niekiedy przekształca sie ona w keloid (bliznowiec), czyli bliznę przerostowa, która charakteryzuje się większym przyrostem tkanki łącznej w porównaniu do tkanki zniszczonej przez uraz.

CELE REDUKCJI BLIZN

Niechirurgiczne terapie redukujące zmiany bliznowe mają głownie na celu:

rewitalizację elastyczności obszaru skóry, który został zmieniony w wyniku urazu itp.,

rozjaśnienie zmienionych miejsc,

zmniejszenie blizn przy użyciu wypełniaczy i lasera.

W celu całkowitego usunięcia blizn zaleca się leczenie chirurgiczne